Bilgi Güvenliği Farkındalığı

Bilgi güvenliğini tehdit eden risklerin başında çalışanların güvenlik konusundaki farkındalık eksikliği gelmektedir. Dünyaca ünlü bilişim firmalarının son yıllarda yaşadığı bilgi güvenliği ihlal olayları detaylıca incelendiğinde sorunun ana kaynağının çalışanların bilgi güvenliği farkındalıklarının eksikliği olduğu ortaya çıkmaktadır.

Çalışanların farkındalık seviyelerinin arttırılmasında en önemli maddelerden biri düzenli olarak eğitim verilmesi ve eğitimler sonrası farkındalık senaryolarını içeren saldırı simülasyonlarının gerçekleştirilmesidir.

Teorik ve pratiği bir araya getirerek katılımcıların sıkılmadan bir günü geçirmesini sağlayacak bir içeriği ve işleyişe sahiptir. Güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemlerin senaryolar eşliğinde anlatıldığı eğitim sonrası gerçekleştirilecek farkındalık seviyesi ölçüm ve değerlendirme sınavı katılımcıların farkındalık seviyesindeki artışı da somut olarak göstermektedir.

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi ile hem teorik hem de örneklerle oluşan içeriği, güncel saldırı yöntem ve çözümleriyle bir araya getirerek aktarmaktayız. Eğitim toplu olarak yapılabileceği gibi kurumunuza özel olarak da gerçekleştirilebilir.

EĞİTİMİN HEDEFİ
Siber güvenlik eğitimi paketi ile son yıllarda yoğun olarak siber saldırılarla karşılaşan kurum ve kuruluşlarda, alınması gereken önemli tedbirle ilgili farkındalığın kazandırılması hedeflenmektedir.
Paket kapsamında sunulan e-eğitimler tüm personele güvenliği bilincini kazandırırken; bilgi güvenliğini sağlamakla sorumlu teknik ekiplerin bilmesi gereken önemli politikaları aktarmaktadır.

AVANTAJLARI NELERDİR?
 • Bilgi güvenliği politikalarını başarıyla uygulayan kurumlar aşağıdaki avantajları elde eder.
 • İş süreçleri aksamaya uğramaz, hizmetin kesintisiz devamlılığı sağlanır.
 • Bilgi güvenliği konusunda yasal yükümlülükler yerine getirilir ve kurumsal prestij korunmuş olur.
 • Tehdit ve riskleri belirleyerek, kriz veya felaket anında başarılı bir risk yönetimi sağlanır.
 • Kurumun tüm bilgi varlıklarının bütünlük ve doğruluğu sağlanır, hizmet kalitesi artar.
 • Farklı kurum veya bireyler ile bilgi alışverişi sürecinde güven sağlar.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?
 • Paket kapsamında sunulan tün eğitimler, online eğitim (e-eğitim) formatında hazırlanmıştır.
 • Eğitimlerin müfredatı deneyimli eğitmen ve akademisyenler tarafından hazırlanmıştır.
 • E-Eğitimler, profesyonel seslendirme eşliğinde, etkileşimli animasyon, pekiştirici sorular ve örnek vakalar ile zengin bir yapıda tasarlanmıştır.
 • Tüm personel, kuruma özel tasarlanan E-Öğrenme Platformu’na kişiye özel ‘’Kullanıcı Adı ve Şifre’’ ile giriş yaparak online eğitimlere erişebilecektir.
 • E-Eğitimler için belirli bir zaman ve mekân sınırlaması yoktur. Katılımcılar, eğitime ara verip, sonrasında dilediği zaman kaldığı yerden devam edebilir.
 • Online olarak 7/24 erişime açıktır.
 • APT Testleri
 • APT testlerinde hedefin belli olması, kullanılan yöntemlerin farklılıkları ve saldırganların yüksek motivasyona sahip olması nedeniyle siber güvenlikte en çok zarar veren saldırı türü APT saldırılarıdır.
 • Karşı karşıya olduğumuz saldırgan profiline ve kullandıkları yöntemlere uygun olarak geliştirilen yöntem ve araçlarla yapılan APT değerlendirme testleri, kurumun gerçek güvenlik seviyesini bu saldırganların gözünden ortaya koyma imkanı sağlamaktadır.
 • BGA tarafından sunulan APT değerlendirme testleri, mevcut bilgi güvenliği seviyenizi sıradan sızma testlerinden çok daha etkili bir şekilde ölçebilmenize olanak sağlar.
Farkındalık Eğitimleri
Çalışanların farkındalık seviyelerinin arttırılmasında en önemli maddelerden biri düzenli olarak eğitim verilmesi ve eğitimler sonrası farkındalık senaryolarını içeren saldırı simülasyonlarının gerçekleştirilmesidir.
Farkındalık eğitimi, teorik ve pratiği bir araya getirerek katılımcıların sıkılmadan bir günü geçirmesini sağlayacak bir içeriğe ve işleyişe sahiptir.

Güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemlerin senaryolar eşliğinde anlatıldığı eğitim sonrası gerçekleştirilecek farkındalık seviyesi ölçüm ve değerlendirme sınavı katılımcıların farkındalık seviyesindeki artışı da somut olarak gösterecektir.