Growth Hacking Danışmanlığı

Dijital kanallarla işinizin büyümesini sağlamak için çözmeniz gereken önemli problemler vardır. Growth Hacking’i işinizin büyümesini engelleyen problemleri keşfetmek ve bu problemlere etkili çözümler bulmak olarak konumlandırıyoruz.

Growth Hacking Danışmanlığı Nelerden Oluşuyor?
Growth Hacking danışmanlığı kapsamında ilk olarak sunmuş olduğumuz hizmet analiz ve araştırma çalışmalarıdır. Dijital kanallarda büyümenizi engelleyen problemlerin neler olduğunu analiz ve araştırma çalışmalarımızla ortaya çıkarıyoruz.

Analiz ve araştırma çalışması sonrasında büyüme hipotezlerini hazırlıyoruz. Büyüme hipotezlerinin test edilmesi gerekiyor. Bu durumda ya ekibiniz gibi davranarak büyüme hipotezlerini test edip, sonuçlarını size raporluyoruz ya da ekibinizin içeride olması durumunda hipotezlerimizi iletip, test sürecini gözlemleyip, hatasız şekilde hipotezlerin hayata geçirilmesini sağlıyoruz.

Ürün ve Hizmet Satışınızı Artırın!
Kullanıcı Deneyimi ve Satın Alma Sürecinin Geliştirilmesi, Yeni İş Potansiyellerinin Araştırılması, Veri Temelli Dijital Pazarlama, Planlama ve Stratejik Büyüme Yönetimi başlıkları altında adım adım ürün ve hizmet satışınıza dair detaylı bir süreç oluşturuyoruz. Her aşamasını takip edip değerlendirebildiğiniz sistem içerisinde e-ticaret sitelerinin ortalama sepet tutarının artırılmasından kullanıcıların daha fazla etkileşim gerçekleştirmesine yönelik içeriklerin oluşturulmasına bir çok dönüşüm hedeflenebilmekte.

Süreç Planlama ve Geliştirme!
Müşterileri tutumlarının sonucu olarak elde edilen veriler ürün ve hizmet planlamasına da dahil edilip geri bildirimlere göre ürün ve hizmet özelleştirmelerinden, gereksiz süreçlerin optimize edilmesine üretim ve satış kanallarının her aşamasında geniş bir planlama ve uygulama zinciri oluşturulabilmekte.

Ölçümleme için kullanılan dijital platformlardan elde edilen veriler analiz edilerek çapraz analizler, platformlarla ilgili temel bilgi ve becerilerin paylaşımı ve bu bilgiler üzerinden yorumlamaların yapılması farkında olmadığınız sorunların da çözüm yollarına dair alternatifleri de ortaya çıkaracaktır.

Çözümlerin Farkına Varın!
Growth Hacking ilk aşamada temel işlevler üzerine odaklanır. Kullanıcı deneyimi (UX)  ve arayüz (UI)  değerlendirmelerinin ardından süreç akışının işlevselliği değerlendirilir. Belirli ölçeklendirme kriterlerine göre aşama aşama ilerlenir. Kullandığımız bir çok analiz uygulaması üzerinden müşterilerinizin, ziyaretçilerinizin ayak izlerini takip ederek sorunlar planlı bir şekilde çözümlenir.

Verilerle Hizmetinizi Geliştirin!
Web sitenizdeki, mobil uygulamalarınız ve fiziksel alan içi aksiyonlar (scroll-depth, mouse-click, form akışı, alışveriş süreci…) için uygun araç kurulumlarını sağlıyoruz. Tamamen müşterileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda özelleşen growth hacking örnekleri aynı pazarda, ürün gamlarında hizmet veren markalar için macro ve micro olarak farklılıklar taşıyabilmektedir.

Tüketici Davranışlarını Test Edin!
Tüm süreci temelde pazara uygun davranış modelleri üzerinden değerlendirmek gerekse de sürecin detaylandırılacağı ve çözüm yollarının netleşeceği aşamalarda en uygun ve özeleştirilmiş çözüm yöntemler üzerinden ilerleyip A/B testleriyle alternatif süreçler oluşturulmalıdır. Bu süreç hem kullanıcıların beklentileri hem de arama motorlarının talepleri doğrultusunda en uygun ve profesyonel şekilde planlanarak yürütülür.

Sonuçları Değerlendirin!
Elde edilen sonuçlar değerlendirilerek yeni hedef noktaları belirlenebileceği gibi, elde edilen veriler ışığında yeni ürün ve hizmet modellerinin oluşturulması da sağlanabilmekte. Gerekli pazar araştırmalarının ve tüketici bildirimlerinin de değerlendirilmesiyle birlikte özelleştirilmiş bir süreçle iş hacminizi artırabilir, yeni pazarlar içerisine giriş yapabilir, hedef kitlelerinizi alaka düzeyi yüksek bir şekilde genişletebilirsiniz.